200 araçlık filomuzla , 7 / 24 Ankara içi ve Esenboğa havaalanı oto kiralama hizmeti.

şartlar


KİRALAMA KOŞULLARIMIZ
1 – Sürücü Belgesi
Minimum yaş 22 dir. En az 2 yıllık T.C veya uluslar arası sürücü belgesine sahip olunması gerekmektedir.

 

2 – Kiralama Süresi
Minimum kiralama süresi 7 gün (bir hafta ) olarak düzenlenecektir.

 

3 – İlave Sürücü
Sözleşmede belirtmek suretiyle ikinci bir sürücü aracı kullanılabilir. Sözleşmede belirtilmeyen bir kullanıcının aracı kullanması ve herhangi bir hasar yapması durumunda tüm sorumluluk, zarar, ziyan kiracıya aittir.

 

4 – Sigorta
Tüm araçlarımız full kaskoludur. Kaza olması durumunda mutlaka kaza raporu tutturulmalı ve en kısa zamanda tarafımıza bilgi verilmelidir.Kazaya karışan sürücünün alkollü olması durumunda sigorta poliçesi devreye girmez ve tüm sorumluluk kiracıya aittir. Ayrıca kazaya karışan kişinin %100 kusurlu olması durumunda aracın tamirde geçirdiği günlerin kirasını kiracı ödemekle yükümlüdür. Ayrıca kaza durumunda trafik sigortası ve kasko poliçesi limitlerini aşan zararlardan limitlerin üstünde kalan hasar-zarar ve ziyandan kiracı sorumludur.Araç döşemelerinde ve aksamında meydana gelebilecek sigara yanıkları, döşemelerdeki ağır lekeler… vs. sigorta kapsamında değildir. Cam, far kırılması ve mini hasar, sigorta teminatlarına dahildir.

 

5 – Ödeme ve Depozit
Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında peşin olarak tahsil edilir. Ayrıca kiralamanın gerçekleşebilmesi için kiracının mutlaka bir kredi kartına sahip olması gerekmektedir.Gurbetçi vatandaşlarımızda kredi kartı şartı aranmaz ancak kiralama süresinin başlangıcında 100 euro depozito alınır. Şirketlerde kredi kartı şartı aranmaz ve depozit ödemesi yoktur. Şirket yetkilisinin ve aracı kullananın imzaları yeterli olmaktadır.

 

6 – Trafik Cezaları
Kiralama süresi içerisinde gerçekleşecek her türlü trafik cezası kiracıya aittir.

 

7 – Havaalanı Hizmeti ,Teslim Alma ve Teslim Etme Ücretleri
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki tüm noktalara aracınızı teslim edebiliriz yada teslim alabiliriz. Ayrıntılı bilgi ve şartlar için lütfen ofisimizi arayınız.

 

8 – Önemli Hususlar
Kiralanan aracın alkol ve benzeri uyuşturucu maddelerin etkisinde kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde aracı kullanan yada kiracı , tüm hasardan sorumlu tutulur ve aracın tamirde geçirdiği günlerin kira bedelini ödemekle sorumlu olur.Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın jandarma ve polis karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol raporu alınmalıdır. Aksi halde sigorta geçersiz sayılacak ve oluşan her türlü zarar , 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıplar da dahil kiracıdan tahsil edilir.

***Firmamız aracılığı ile araç kiralayan herkez yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.***

Diğer sorularınız için lütfen ofisimizi arayınız.

ARAÇ KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSULAR :

*Kiraladığınız aracın ,kiralama yaptığınız şirketin üzerine kayıtlı olmasına dikkat ediniz.

*Aracın görünen kusurlarının sözleşmede belirtilmesine dikkat ediniz.

*Kiralama ücretini peşin ödediğiniz durumlarda ödeme yaptığınıza dair mutlaka bir belge isteyiniz.

*Aracın trafik sigortasının ve kaskosunun olduğuna, muayenesinin geçerli olduğuna emin olunuz.

*Aracın lastiklerinde herhangibir kusur olup olmadığına dikkat ediniz.(yarık, balon vs..)

*Araç kiralama sözleşmesini imzalamadan önce aracı çalıştırın ve çalışma ritminde bir anormallik olup olmadığına bakın.Daha sonra aracı 1. vitese takarak hafifçe kalkmaya çalışın. Eğer debriyaj çok yukardan kavrıyorsa ya da kalkışta araç titriyorsa o aracı teslim almaktan kaçının.

*Kaza ya da arıza durumunda ulaşabileceğiniz 7/24 acil yardım hattının numarasını mutlaka isteyiniz.

*Araç kiralama sözleşmesinin bir nushasını mutlaka alınız.

*Yukarıdaki ya da benzer durumlarda bir sorun hissettiğinizde aracı teslim almaktan kaçınınız. Değişik ısrarlarla karşılaşırsanız en yakın emniyet biriminden yardım isteyiniz.

NOT : Özellikle yaz dönemlerinde türeyen merdiven altı diye tabir edilen bir çok oto kiralama firmasının bir çok müşteriyi mağdur etmesinden dolayı firmamız ve bizim gibi bir çok kurumsal şirket bu durumdan rahatsız olmuştur. Siz değerli müşterilerin dikkatini biraz olsun çekebilmek için bu yazıyı yazdık. Unutmayın ki her hizmetin bir bedeli ve bu hizmetin hizmet veren açısından bir maaliyeti olmaktadır. Bu durum da ister istemez kiralama fiyatlarına yansımaktadır. Fiyat düşüklüğünden her zaman şüphe duymanızı tavsiye eder, çok düşük fiyatlara kiraladığınız araçlar ile mağduriyet yaşamamanızı temenni ederiz. Bilindik, kurumsal ve 7/24 ulaşabileceğiniz firmalar aracılığı ile araç kiralamanızı ve önce güvenliğinizi , sonra fiyatı düşünmenizi tavsiye eder, saygılar sunarız.

 

 

google+ | oto kiralama